طراحی یک سایت اینترنتی مهم است و یا داشتن شبکه های اجتماعی؟


بسیاری از کاربران و مشتریان این سوال را می پرسند که ایا : برای داشتن درآمد قوی و موفق شدن در دنیای ارتباطات فعلی داشتن یک سایت اینترنتی مهم است و یا داشتن شبکه های اجتماعی ؟ برای پاسخ به این سوال نیاز است با بررسی ای انجام دهیم.به عنوان مثال تصور کنید فردی تنها سایت خود را دارد و از شبکه های اجتماعی استفاده نمی کند در اینصورت این شخص کاربران شبکه های اجتماعی را از دست می دهد. امروزه بسیاری از کاربران برای جستجوهای خود در اینترنت از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند و در صورت عدم حضور در شبکه های اجتماعی شخص این فرصت را از دست میدهد.

 

حال به طور بالعکس تصور کنید شخصی فقط پیجی در اینستاگرام و یا کانالی در تلگرام دارد.این موضوع نیز همانند روش قبل معایبی دارد:

 

  1. این شخص نیز مشابه شخص قبلی کاربران جستجو در اینترنت و گوگل را از دست می دهد.چون بسیاری از کاربران عادت دارند زمانی که می خواهند یک خرید اینترنتی انجام دهند و یا به شرکتی بابت انجام کاری مراجعه نمایند در داخل گوگل و یا اینترنت جستجوی خود را انجام دهند.
  2. از طرف دیگر آینده شبکه های اجتماعی مشخص نیست . به طور مثال تلگرام در ماههای گذشته از دسترس خارج شد و یا صحبتهایی در مورد بسته شدن اینستاگرام بوده است.
  3. امنیت در سایت اینترنتی  بسیار بالاتر از امنیت شبکه های اجتماعی است (به شرط رعایت کردن موارد امنیتی در طراحی سایت).بسیاری از پیج های اینستاگرام مورد هک قرار گرفته اند و شخص به یکباره کلیه اطلاعات و فالوورهای خود را از دست داده است.
  4. اطلاعات سایت شما همیشه در دسترس شماست و به راحتی می توانید آنها را کنترل کنید در حالیکه در مورد شبکه های اجتماعی اینگونه نیست.

 

تمام مطالب بالا نشان می دهد گرچه تعدادی از افراد توانسته اند با استفاده از یک پیج اینستاگرام و یا یک کانال تلگرام به درآمد بالایی برسند، اما یک نتیجه کلی این است که طراحی یک سایت اینترنتی در کنار داشتن کانال تلگرام و پیج اینستاگرام و بقیه شبکه های اجتماعی نظیر فیسبوک ، گوگل پلاس و… می تواند شما را به موفقیت نهایی برساند. در این حالت شما کلیه مخاطبین خود را داشته و هر کاربر با هر ذوق و علاقه ای می تواند سایت شما را پیدا نموده و در نهایت منجر به خرید اینترنتی و یا همکاری گردد.

 

در نهایت به شما توصیه می کنیم حتما وب سایت خود را راه اندازی نموده و در کنار آن از مزایای شبکه های اجتماعی نیز بهره بگیرید. توجه به این نکته ضروری است که یک سایت بهینه سازی شده (سئو) در کنار شبکه های اجتماعی می تواند شما را به هدف نهایی نزدیک کند. شما کاربر عزیز در صورت تمایل به سفارش سایت و یا انجام سئو بر روی سایت طراحی شده خود می توانید با شماره های رهیار وب تماس حاصل نمایید.

سئو و بهبود رتبه سایتمفاهیم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 4 =