چگونه می توانیم رتبه سایتمان را بین سایتهای ایرانی و خارجی پیدا کنیم؟

چگونه رتبه الکسای سایتمان را بین سایتهای ایرانی و خارجی پیدا کنیم

تا اینجا در مقالات قبلی توانستیم تعداد صفحات ذخیره شده سایتمان توسط گوگل را ببینیم.حال سوال این است:آیا منبعی وجود دارد که رتبه سایت ما را در ایران و جهان نشان دهد؟!
واقعیت این است که در سئو هدف اصلی ما این است که براساس یک سری کلمات کلیدی که مربوط به کسب و کار ماست ورودی گوگل و سایر موتورهای جستجو افزایش یابد.پس به عنوان مهمترین هدف سئو باید این موضوع را هدف قرار دهیم.

برای اهمیت این موضوع باید بیان کرد که بازدید یک سایت از روشهای مختلف به دست می آید:

  • بازدید از طریق ارگانیک از طریق موتورهای جستجو مانند گوگل
  • بازدید مستقیم از طریق زدن نام سایت
  • بازدید از طریق لینک موجود سایت شما در سایتهای دیگر
  • بازدید از طریق شبکه های اجتماعی

در سئو هدف ما بازدید از طریق موتورهای جستجو است در حالیکه بازدید از طرق دیگر هم تا حد زیادی می تواند به بهبود رتبه سایت ما کمک کند به طور مثال بازدید مستقیم زمانی اتفاق می افتد که کاربر کاملا برند شما را می شناسد و دیگر از طریق موتورهای جستجو وارد سایت شما نمی شود بلکه به طور مستقیم سایت شما را باز کرده و در اینصورت شما شناخته شده تر هستید.

رتبه الکسا :

اما دانستن رتبه سایتمان نیز خالی از لطف نیست.سایتهایی وجود دارند که براساس یک سری پارامتر رتبه سایت ما را نشان می دهند.یکی از آنها که در سالهای اخیر مورد استقبال کاربران ایرانی قرار گرفته رتبه الکسا است.الکسا زیر مجموعه شرکت آمازون می باشد و مهمترین فاکتورهای رتبه بندی سایت در آن براساس بازدید کاربران سایت،میزان بازدید صفحات،مدت زمان حضور کاربر در سایت ،نرخ پرش سایت و… هستند که در پستهای بعدی در مورد آن صحبت خواهد شد.
باز هم تاکید می کنیم رتبه سایتهایی مانند الکسا و… تنها یک عدد بوده درست است که بر مبنای یک سری از پارامترهای سئو بدست آمده اما مهمترین چیزی که هدف ماست افزایش ورودی موتورهای جستجو است و تاکید ما و تمرکز ما باید بر روی آن باشد.

 

پارامترهای الکسا:

الکسا به سایتها رتبه ای براساس میزان بازدید کاربران می دهد.این رتبه براساس پارامترهای بازدید بیان می گردد.مهمترین این پارامترها عبارتند از:

  • متوسط زمان حضور کاربر در سایت:هرچه تلاش کنید زمان حضور کاربر در سایت افزایش یابد رتبه الکسا بالاتر می رود.
  • متوسط تعداد بازدید صفحه کاربر:هرچه کاربر تعداد صفحه بیشتری را در سایت مشاهدهونماید رتبه الکسا بالا می رود.
  • نرخ پرش سایت یا بانس ریت:درصد کاربرانی که پس از ورود به سایت از سایت خارج می شوند.باید تلاش کرد این درصد کاهش یابد.هرچه کاربران را بیشتر در سایت خودتان سرگرم کنید این نرخ کاهش می یابد و رتبه الکسا بالا تر می رود.
    البته در پست قبل بیان کردیم که رتبه الکسا صرفا یک رتبه بر مبنای بازدید کاربر است و بقیه پارامترها را نیز باید در نظر گرفت.کاربران عزیز توجه داشته باشید هرچه سایت شما بر مبنای علاقه کاربر باشد تجربه کاربری بهتر شده و رتبه الکسا و گوگل سایت شما بالاتر می رود.

چگونه رتبه الکسای سایتها را ببینیم؟

برای اینکار بایدalexa toolbar را نصب کنید.برای اینکار این عبارت را در گوگل جستجو کرده بعد از بازشدن صفحه گزینه Install alexa browser extensionرا بزنید تا به صفحه بعدی برود.حال گزینه Add to chromeرا بزنید تا این افزونه به گوگل کروم اضافه شود.حالا در قسمت بالای صفحه گزینه الکسا مطابق تصویر اضافه شود با باز کردن هر سایت و کلیک روی این علامت رتبه الکسای سایت در جهان و ایران نمایش داده می شود مثلا رتبه الکسای دیجی کالا مطابق تصویر در جهان ۱۴۲ و در ایران ۳ است!

صفحه نصب الکسا تولبار
نمایش رتبه الکسای سایت
جستجو کردن الکسا تولبار
اضافه کردن الکسا تولبار به گوگل کروم

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 3 =